تابلو نئون:

تابلوهای نئون جزو قدیمی ترین تابلوهای تبلیغاتی هستند که چندین دهه است مورد استفاده قرار می گیرند. و اینکه نوعی تابلوی الکتریکی است که با استفاده از لامپ‌های تخلیه در گاز که به شکل لوله‌های باریک هستند ساخته می‌شود و در ویترین مغازه‌ها کاربرد دارد. طرز کار این لامپ به این صورت است که پس از اعمال ولتاژ بالا به گاز داخل لامپ، این گاز یونیزه می‌شود و بسته به گاز به کار رفته در داخل لامپ از خود نور ساطع می‌کند.

گاز بکار رفته در اکثر علائم تبلیغاتی گاز نئون است و لامپ‌های لوله‌ای آن‌ها به لامپ نئون مشهور است، با این وجود در آن‌ها از گازهای دیگری نیز استفاده می‌شود.

لوله‌های شیشه‌ای را با استفاده از حرارت شکل می‌دهند و حروف و شکل‌های مورد نظر را که لامپ قرار است نمایش دهد می‌سازند. الکترودهای لامپ به انتهای این لوله‌ها متصل می‌شود و آن‌ها را از گاز دلخواه پر می‌کنند. از مهمترین کاربردهای تابلوی نئون می توان در صنعت تابلو سازی اشاره کرد.

رنگ لامپ بستگی به گاز به کار رفته در داخل آن دارد، حروف هایی که با گاز نئون ساخته می شوند به رنگ قرمز هستند . نئون های رنگی با گاز آرگون ساخته می شوند .

نئون های رنگی به دو روش ساخته می شوند : شیشه های رنگی و دوم اینکه  اضافه کردن پودر داخل شیشه . برای روشن شدن بین برق ۲۲۰ و حروف نئون ؛ ترانس تعبیه می شود . کارایی ترانس در پایین آوردن ولت و بالا بردن آمپر بجهت روشن کردن حروف نئون می باشد.

نئون فلکس کافی شلپ