لامپ نئون شیک کاربردی و بسیار کم هزینه

لامپ نئون شیک کاربردی و بسیار کم هزینه

بعد از گذشت سالها هنوز لامپ نئون شیک کاربردی و بسیار کم هزینه است. با ورود تابلو های ال ای دی به بازار باز هم لامپ نئون مشتریان خود را حفظ کرده است.

  • نورپردازی زیبا
  •  تنوع رنگی بالا
  • قابلیت استفاده در مکان های خاص مانند کافی شاپ ها مزون و آرایشگاه ها دارد.
  • قابلیت شستشو
  • تعمیر و سرویس بسیار آسان و کم هزینه
سازه نئون کتونی، طرح نئون

لامپ نئون را معمولاً به شکل تیوب‌هایی که قرار است در تابلوها یا علائم استفاده شوند می‌سازند. داخل تیوب‌ها از گاز نئون کم‌فشار پر می‌شود. با توجه به کاتد سرد لامپ نئون، برای یونیزه‌کردن و روشن نگاه داشتن لامپ نیاز به ولتاژ بالا (بیشینهٔ ۵۰۰۰ ولت نسبت به زمین) می‌باشد و به علت همین ولتاژ بالا نصب آن‌ها نیاز به تخصص و دقت کافی برای جلوگیری از آتش‌ سوزی و شوک الکتریکی دارد.

جریان الکتریکی مصرفی لامپ نئون پایین و معمولاً بین ۰٫۱ تا ۱۰ میلی آمپر است. پس از روشن‌ شدن لامپ مقاومت گاز آن به شدت تغییر می‌کند که از این خاصیت می‌توان در مدار های منطقی و کلیدزنی استفاده کرد.

لامپ نئون شیشه ای در رنگ های مختلف وجود دارد به دو نوع تقسیم می شود: شیشه معمولی ، در این شیشه ها برای رنگی نشان دادن گاز از پودر های مخصوصی استفاده می شود ولی نوع دوم شیشه رنگی می باشد . به طوری که شیشه در رنگهای مختلف وجود دارد و یکی از محاسنی که این نوع شیشه دارند دید در روز در حالت خاموشی می باشد به عبارتی دیگر شیشه های معمولی فاقد رنگ بوده و در مواقعی که نئون خاموش است دیده نمی شوند ولی نئون هایی که از نوع شیشه رنگی استفاده می شوند به جهت رنگی بودن در حالت خاموشی نیز دیده می شوند .